fbpx Czy to jest zjazd dla wózków? | Strzelec Opolski

Czy to jest zjazd dla wózków?

Czy to jest zjazd dla wózków?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Takie pytanie zadaje pani Iza, mieszkanka Osiedla Piastów Śląskich w Strzelcach, która przesłała nam zdjęcie kilku zrujnowanych kawałków betonu.

- Chodzi mi o schody i zjazd na wózki na Osiedlu, wejście od strony bloku nr 23 do apteki i spółdzielni mieszkaniowej - mówi pani Iza. - Po schodach, to już chyba tylko nazwa została... Chciałabym się zapytać władz spółdzielni, jak zjechać i wjechać po tym czymś wózkiem? O tym, co się dzieje zimą, już nie wspomnę. Niech władze spółdzielni się nie wykręcają, że nieopodal jest wjazd na wózki inwalidzkie, bo skoro są schody i zjazd, to niech będzie on funkcjonalny.

- W najbliższym czasie schody będą remontowane - zapewnia Piotr Bomba, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej - zjazd dla wózków dziecięcych zostanie naprawiony.

POS

Komentarze

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 3 Listopad, 2013 - 21:32

Skoro to coś ma być wyremontowane, aby mogło to służyć nie akrobatom deskorolkowcom a także na pierwszym miejscu niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich...
Z poważaniem...
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 20 Listopad, 2013 - 17:10

Jednemu zjawisku się dziwię najbardziej...
Dlaczego w sprawach barier architektonicznych nie wypowiadają się osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, rodzice itp????
Nie mogę tego pojąc. Ja nie poruszam się na wózku inwalidzkim, a widzę, fotografuję, filmuję i opisuję w różnych mediach, mam też własne strony, do których namiary podaję w opisie pod każdym postem...
Czyżby niepełnosprawni czekali na mesjasza, który wszystko sam załatwi???
O wiele lepiej przyszłoby mi działać, gdyby tu na tym forum także zabierali głos osoby niepełnosprawne, podobnie jak ja, opisując takie rzeczy jak w omawianym temacie.
Nie obawiajmy się, że się z nas będą wyśmiewać, ponieważ nie zważone są losy ludzkie, i nikt nie wie, kiedy dołączy do naszej rzeszy osób niepełnosprawnych, gdyż wypadki i choroby chodzą po ludziach...
Z poważaniem.
Norbert Czapla...


Lektor do odsłuchu dla osób słabowidzących

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 18:33

Nie piszą bo stąpają twardo po ziemi i wiedzą że biadolenie nic w tej kwesti nie zmieni , tak jak Twoje . A jednego narzekającego na wszystko wystarczy .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2013 - 21:19

Guzik prawda, to nie jest biadolenie a pokazywanie gdzie nie mogą dostać się niepełnosprawni, nie życzę ci tego, abyś doświadczył to co muszą doświadczać ludzie poruszający się na wózkach, więc usiądź na wózku i przejedź się po strzelcach a później porozmawiamy. Czy my inwalidzi na wózkach jesteśmy inni od tych chodzących?
Morał z tego, co pan Norbert pisze jest taki: Punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia.
Wiem że niepełnosprawni boją się pisać bo nie raz grozi im się, że jak napiszą o czymś co ich gnębi, to albo stracą rentę, albo im odetną internet. I to jest główny powód. I dlatego siedzą jak myszą pod miotła.

Odpowiedz