fbpx Czy ktoś to wybuduje? | Strzelec Opolski

Czy ktoś to wybuduje?

Czy ktoś to wybuduje?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Zawadzkie przyniosła między innymi nowe przeznaczenie dla działek znajdujących się nieopodal Stawu Hutniczego. Kiedyś były tam ogródki, a od kilku lat są nieużytki, ciągnące się od granicy z kręgielnią, aż po ul. Stawową.

 

Teraz, zgodnie z nowym planem zagospodarowania, teren ten może zostać wykorzystany pod zabudowę mieszkaniową. Burmistrz ma wizjonerski pomysł na wykorzystanie działek. Chce, by powstało osiedle domków szeregowych z niewielkimi przynależnymi działkami. Oczywiście gminy nie stać na realizację takiej inwestycji, ale tereny te zostaną wystawione na sprzedaż. Przetargi są planowane na styczeń 2020 roku.

 

Obecnie trwają prace geodezyjne, które pozwolą na wydzielenie trzech dużych działek oraz ustalenie między nimi ciągów komunikacyjnych. Jeśli powstaną domy, to za budowę dróg będzie odpowiadała gmina. Burmistrz Mariusz Stachowski tłumaczy, że nie chce, by potencjalny deweloper obciążył kosztami budowy dróg przyszłych właścicieli.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Skwerek nie dla ludzi?
Zarośnięte centrum
Nowe przedszkole już wkrótce
Plac zabaw powrócił!

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 17 Wrzesień, 2019 - 09:15

Czy wzieto pod uwage wplyw nowego planu na wartosc (materialna oraz historyczna) tzw. "Starowki Zawadczanskiej" w tym rejonie wzdluz ul. Opolskiej?

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 17 Wrzesień, 2019 - 10:14

Najlepsze jest: "Oczywiście gminy nie stać na realizację takiej inwestycji". Ważne tylko, żeby się kręciło, a zapłaci, jak dobrze pójdzie, kto inny.

A co z remontem chociażby Szaflika, co z mostkiem przy Netto, co z odświeżeniem parkingu przy PKP, co z Basenem Letnim, co z placem zabaw przy gminie, co z pociągami do Tarnowskich Gór? Za mało medialne?

Portret użytkownika A.ll
Wysłane przez A.ll (niezweryfikowany) w 17 Wrzesień, 2019 - 12:43

Po ca tam jest tyle ulic? Raz, że drogie (w budowie i utrzymaniu), dwa, że zabierają przestrzeń działkom, które zdają się być mikroskopijne.

Ta działka ma ok 2ha. To wystarcza na 20 atrakcyjnych działek ok 900m2 z jedną drogą po środku. 

Ciekawe co łatwiej i z większym zyskiem dla gminy się sprzeda: 20 działek czy wizja?

Portret użytkownika BJ
Wysłane przez BJ (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2019 - 10:56

Dobra idea z zagospodarowaniem tego terenu w ten sposób, zgadzam się jednak, że za gęsta sieć dróg kosztem terenu zielonego lub parkingów przydomowych, środkowa ulica niepotrzebna.

Odpowiedz