Czarna seria wypadków

Czarna seria wypadków

Artykuły : 
Numer wydania: 
Długi weekend na naszych drogach był tragiczny. Doszło do licznych wypadków. Apelujemy do kierowców o rozwagę!

Środa, 14 sierpnia

Kwadrans po godzinie 14.00 dochodzi do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej opodal Olszowej. 30-latka kierująca peugeotem 207 wyjeżdża z terenu strefy aktywności gospodarczej. Nie ustępuje pierwszeństwa jadącej od strony Olszowej ciężarowej scanii. Siła zderzenia jest tak duża, że odrzuca osobówkę na przeciwną stronę drogi, auto wpada do rowu. Kierująca peugeotem oraz dwie 24-letnie pasażerki trafiają do szpitala. 30-latka odniosła najpoważniejsze obrażenia i została przewieziona do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Kierowcy scanii nic się nie stało. Ruch na drodze wojewódzkiej przez prawie 4 godziny był utrudniony. Za spowodowanie wypadku kierująca peugeotem odpowie przed sądem.

Przed godziną 16.00 do podobnego wypadku dochodzi w Suchej. 36-latka kierująca volkswagenem touranem, wyjeżdżając z ulicy Kościelnej na drogę krajową, nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z jadącą prawidłowo toyotą corollą. Do strzeleckiego szpitala trafiły jadące toyotą dwie 24-letnie kobiety. 36-latka prowadząca vw tourana za spowodowanie wypadku poniesie odpowiedzialność karną.

Czwartek, 15 sierpnia

Po godz. 22:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Rozmierce doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 17-latek kierujący motorowerem, jadąc ulicą Strzelecką, w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu wjechał pod wyprzedzający go samochód osobowy volkswagen golf, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. 17-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Piątek, 16 sierpnia

Dwadzieścia minut przed godziną 7 rano służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o samochodzie, który wypadł z drugi. Opel corsa na prostym odcinku między Kadłubem a Osiekiem stracił przyczepność, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

- Musieliśmy rozciąć samochód, żeby wydostać kierowcę. Był nieprzytomny, ale oddychał - mówi Jan Ploch z OSP Kadłub.

23-latek, który kierował corsą, w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do opolskiego WCM-u.

Sobota, 17 sierpnia

Parę minut przed godziną 11.00 doszło tragicznego wypadku. W centrum Kadłuba, na łuku drogi pomiędzy kościołem a remizą, 63-latek kierujący motorowerem, mijając się z jadącą z naprzeciwka lawetą, zjechał nagle na prawą stronę drogi, zahaczył o krawężnik, wywrócił się i uderzył o donice z kwiatami, a następnie o ścianę budynku. Pomimo natychmiastowej pomocy, jakiej udzieliło mu dwóch strażaków, którzy akurat przejeżdżali obok, mężczyzna zmarł na miejscu. Okoliczności wypadku bada policja i prokuratura.

Niedziela, 18 sierpnia

Na ulicy Strzeleckiej w Jemielnicy, około godziny 18.00, zderzyły się dwa samochody osobowe. Sprawca, 46-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jechał fiatem punto po niewłaściwej stronie drogi i czołowo wjechał w vw tourana, prowadzonego przez 50-letniego obywatela Niemiec. Na szczęście obaj kierowcy nie doznali poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem.

Poniedziałek, 19 sierpnia

Do kolejnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 463 za Kolonowskiem, na skrzyżowaniu dróg w kierunku Staniszcz Małych i Myśliny. Około 9:20 w jadący główną drogą samochód osobowy daihatsu charade wjechała jadąca od Staniszcz Małych towarowa scania. Na szczęście trzy osoby podróżujące osobówką (w tym kilkuletnie dziecko) nie odniosły poważnych obrażeń. Kierująca daihatsu była zakleszczona w zniszczonym pojeździe, strażacy musieli rozciąć wrak samochodu, żeby ją uwolnić. Pasażerowie - mężczyzna i dziecko - sami opuścili auto. Cała trójka została przewieziona na badania do WCM-u w Opolu. Okoliczności wypadku bada policja.

POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Sierpień, 2013 - 14:28

Tak to jest kiedy małolat myśli że jest lepszy od Kubicy a kobieta zamienia pokrywkę od garnka na kierownicę samochodu.

Portret użytkownika aga1
Wysłane przez aga1 (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2013 - 09:15

Szowinista
Szowinizm (fr. chauvinisme) – na ogół skrajna postać nacjonalizmu, głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu, a wobec mniejszości narodowych i innych narodów nakazuje przyjmować wrogą postawę. Wyrażenie pochodzi od Nicolasa Chauvin, żołnierza napoleońskiego z komedii Le soldat laboureur Eugene'a Scribe'a. Bohater tej opowieści był fanatycznie i naiwnie oddany Napoleonowi.

W szerszym kontekście pojęcie to oznacza też wyolbrzymione, bezkrytyczne i niezreflektowane uczucie przywiązania do własnego gatunku, rasy, grupy społecznej, płci, narodu albo przywódcy oraz wyolbrzymianie ich zalet, a pomniejszanie lub negowanie ich wad, idące zazwyczaj w parze z równie przesadnym i nieuzasadnionym deprecjonowaniem innych oraz uznawaniem prawa do ich ujarzmiania.

Pojęcie to bywa używane jako synonim dyskryminacji danych grup w danych dziedzinach, np. anglosaski szowinizm w filozofii nauki oznacza podejście ignorujące frankońskie osiągnięcia w filozofii nauki (Poincaré, Duhem, Bachelard), szowinizm generacji to przekonanie, że starsze pokolenie jest znacznie lepsze od młodszego, często też określenie to stosowane jest w kontekście dyskryminacji ze względu na płeć – seksizmu.
Faktycznie weź się lecz człowieku.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2013 - 09:55

Co szowinizm ma wspolnego z kobietami ktora nie potrafia obliczyc odleglosci i szybkosci nadjezdzajacego pojazdu i z drogi podporzadkowanej pakuje sie pod kola innego auta?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2013 - 10:10

Baba to stworzenie Boze
i powinno stac w oborze
lecz ze wzgledu na ksztalt doopy
wzial to czlowiek do chalupy.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:13

Proszę i tu macie przykład "kultury" polskiego kierowcy. Tak myślących ludzi musicie właśnie wyeliminować z polskich dróg. Tak myślący ludzie właśnie stwarzają największe niebezpieczeństwo na Waszych drogach.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2013 - 19:34

Droga Ano, ja znam inne słowo, które dużo lepiej opisuje to co się dzieje w Polsce i wyobraź sobie że te słowo również zaczyna się na literę "B". Już nie wspomnę o infantylności niektórych tu piszących.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Sierpień, 2013 - 22:23

skrzyżowanie dróg w kierunku Staniszcz Małych i Myśliny kolejny wypadek i nikt nie zrobi z tym skrzyzowaniem porządku a to takie banalnie proste czy nasze władze sa naprawde takie tępe

Portret użytkownika wanda radwan
Wysłane przez wanda radwan (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2013 - 10:17

To faktycznie prawda co pisze na górze;
dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem ża na świecie jest tylu idiotów........
polacy to naprawdę buraki już chyba większe od niemców?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2013 - 11:39

...masz racje cwikla...hihihihihihihi.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:06

Jak widzę dalej panuje w Polsce bezmyślność i totalna głupota czy wręcz niedorozwój na drogach. Moim zdaniem jest to jeszcze większa skala takich zachowań, niż wtedy gdy tu mieszkałem. Aktualnie jestem w odwiedzinach u znajomych w Polsce i to co tu zauważyłem na drogach to horror w najgorszym wydaniu. Polscy kierowcy to samobójcy, nie dbający w ogóle o innych użytkowników drogi ale za to mają bardzo mocno "przerośnięte" EGO. Tam gdzie teraz mieszkam czyli w Kanadzie jest nawet nie do pomyślenia aby robić to, co polscy kierowcy wyprawiają tu na drogach. Wyprzedzanie na trzeciego, trąbienie i "mruganie" światłami na jadących zgodnie z przepisami, po prostu jednym zdaniem-kretynizm na polskich drogach dalej się rozwija w najlepsze.
Podam przykład. Wypożyczyłem tu w Polsce na tydzień samochód. I tuż po samym wyjeździe z wypożyczalni, w terenie zabudowanym, przy linii podwójnej ciągłej, jadąc z maksymalną dozwoloną prędkością (50km/h), na odcinku około 2 km zostałem kilkanaście razy wyprzedzony!!! Że nie wspomnę tu o Waszym narodowym znaku polskich kierowców, który mi pokazano kilka razy, czyli o środkowym palcu. Bandyctwo i kretynizm na drodze do kwadratu!!! Powiedziałem sobie dość, i od razu zadzwoniłem na Policję, powiadamiając jednocześnie że posiadam nagranie z kamerki (z którą nigdy się nie rozstaję, szczególnie wtedy gdy odwiedzam Polskę) na dowód takich zachowań kierowców. Ponadto wysłałem te nagrania do Komendy Głównej policji podając oczywiście swoje dane, gdybym musiał wystąpić w charakterze świadka. Tam, czyli w Kanadzie, takie np. wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu jest bardzo szybko wyłapywane. Jeżeli nie przez Policję to przez samych kierowców, którzy reagują od razu dzwoniąc na specjalnie do tego utworzoną linię telefoniczną. Powiem Wam z nie skrywanym zadowoleniem że nie opłaca się to takiemu kierowcy wtedy. Koszt mandatu wynieść może nawet do 75% jego zarobków. Polscy kierowcy nigdy nie zmądrzeją a wręcz jeszcze bardziej zdziczeją, jeżeli ich wykroczenia nie będą równie surowo karane. Do odpowiedzialności polskiego kierowcy można dotrzeć tylko poprzez kieszeń. Co bardzo dobrze było i dalej jest zauważalne gdy polak wyjeżdża poza granice swojego kraju, gdzie jakimś dziwnym trafem potrafi stosować się do przepisów. Ten dziwny traf to odstraszacz w postaci wysokości mandatu za popełnione wykroczenia. Wniosek jest tylko jeden, od czasu mojej ostatniej wizyty w Polsce, w mentalności polskich kierowców nic się nie zmieniło, wręcz jest jeszcze gorzej niż było, kultura to wyraz obcy dla polskiego kierowcy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:14

a czego sie spodziewales w dzikim kraju w ktorym nawet decydenci tworzacy prawo lamia je.Polska to wrzod w srodku Ruropy.

Portret użytkownika roman
Wysłane przez roman (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:36

Polska to taki śmieszny dziki kraj,gdzie każdy wie lepiej od innych i zawsze chce kogoś pouczać,a słowo szacunek jest nie zrozumiałym frazesem.Stwierdzam że po wejściu do uni odczucie moje jest takie że nastąpiło cofnięcie w rozwoju,a nie ruszyliśmy do przodu,na tle tego co możemy zobaczyć w krajach ościennych naprawdę jesteśmy tępymi chamami.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:48

Zapraszam do Rosji i Ukrainy. Jak z stamtąd przyjedziesz będziesz wychwalał polskich kierowców za kulturę, opanowanie, praworządność.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2013 - 19:41

Drogi czytelniku może pójdziesz jeszcze dalej i zaczniesz porównywać polskich kierowców do kierowców np. Bangladeszu, Birmy, Czadu itp. Opamiętaj się czytelniku, przykłady należy brać z krajów stojących wyżej niż Polska. Chyba że lubisz się cofać w rozwoju, ale to już Twój problem.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 10:41

Drogi czytelniku, odpowiedz sobie sam na pytanie. Czy to że inni łamią prawo, nawet decydenci i tworzący te prawo, daje Ci zielone światło aby również je łamać? Pomyśl sobie do czego doprowadziłoby takie bezsensowne myślenie i zachowanie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2013 - 11:04

na jakim swiecie tu zyjesz.Decydenci lamiacy prawo powinni odejsc.
Tu trzeba ludzi ktorzy podniosa mandaty o 500%. Na polaka nic tak nie dziala jak uderzenie po kieszeni.Za jazde po pijanemu nowy kurs na prawo jazdy za 20 tysiecy zlotych.Za wypadek po pijanemu kryminal i utrata prawa jazdy na reszte zycia i najwazniejsze. Dopuszczalna ilosc alkoholu we krwi 0.00. Alkohol nie idzie w parze z jazda samochodem,nawet w najmniejszych ilosciach, Powolywanie sie na przepisy w Niemczech czy we Francji nie ma sensu bo mowimy o innej kulturze. Kto ma to prawo zmieniac? Europosel Kurski ktory caly czas lamie to prawo i zaslania sie imunitetem.Inni polscy poslowie robia to samo..Przyglup zawsze ma zielone swiatlo i dopoki mu ktos wajchy we lbie nie przestawi zawsze bedzie przyglupem i uwazal ze jest lepszy odz Kubicy.
Jesli o mnie chodzi to robie 50 tys km rocznie autem osobowynm po Eropie od wielu lat. Nie mam ani jednego punktu karnego i ani jednego mandatu. Przestrzegam przepisow. Po Niemczech pozwalam sobie jezdzic szybko ale tylko wtedy kiedy warunki na to pozwalaja i mam swiadomosc ze kiedy zlamie przepisy to kara bedzie dotkliwa.
Zasada jest prosta.Stac cie na samochod to musi cie byc stac na mandaty.Wysokie mandaty.

Portret użytkownika Zorro
Wysłane przez Zorro (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2013 - 19:50

Kolego czytelniku, ja już pisałem o tym wiele razy będąc jeszcze w Polsce. Niestety zdecydowana większość wypowiadających się wtedy, uznawała mnie za wariata, jak widzimy to ja miałem rację bo na polskich drogach jest coraz gorzej. Co do tej zasady, którą podałeś to wcale nie jest tak. Bo nie każdy kto kupi samochód musi płacić mandaty, płaci ten kto nie stosuje się do przepisów. Będąc w Polsce również nigdy nie otrzymałem mandatu z prostej przyczyny, zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami, również tu w Kanadzie. Chwała Tobie za przestrzeganie przepisów i oby jak najwięcej takich w Polsce.

Odpowiedz