fbpx Co z przystankiem? | Strzelec Opolski

Co z przystankiem?

Co z przystankiem?

Artykuły : 
Numer wydania: 
W październiku z Zawadzkiego krajobrazu zniknęła wiata przystankowa na ul. Opolskiej, naprzeciw Orlenu. Pomysł nie spodobał się mieszkańcom, gdyż zbliżająca się pora deszczu i śniegu nie sprzyja oczekiwaniu na autobus pod gołym niebem.

- To nic przyjemnego czekać na autobus, kiedy w oczy wieje wiatr - skarży się pani Anna, jedna z osób, które z przystanku korzystają dość często.

W ubiegłym tygodniu wiata wróciła, ale mniejsza i ustawiona trochę na uboczu. Po co takie zmiany?

- Użytkowników komunikacji gminnej nie jest tak dużo, a kilka dodatkowych miejsc parkingowych się przyda - informuje burmistrz, Mieczysław Orgacki. - Budowa parkingu cieszy nas tym bardziej, że gmina ma inne wydatki i na takie przedsięwzięcie na pewno nie znalazłyby się środki.

Przebudowa zakątka przy „Aresie” została sfinansowana przez prywatnego inwestora, który na ten cel wyłożył ok. 40 tys zł. Teren zaś został „wypożyczony” od gminy na okres przeprowadzania inwestycji. Miejsce zostanie oficjalnie oddane do użytku po wydaniu pozytywnej opinii dotyczącej organizacji ruchu drogowego.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 12:57

Ciekawe kto jest tym prywatnym inwestorem?Czy przypadkiem nie pan Klencz właścicel Aresa serdeczny kolega i przyjaciel z komitetu wyborczego pana burmistrza Orgackiego?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 13:03

- Użytkowników komunikacji gminnej nie jest tak dużo informuje burmistrz, Mieczysław Orgacki. Pragnę poinformować burmistrza, że na ulicy Wiosennej w Kielczy też nie ma wielu użytkowników komunikacji gminnej. Wiata jest tam jednak o wiele większa niż opisywana w Zawadzkiem. Czyżby wielkość wiaty wynikała z tego, że Pan burmistrz mieszka na ul. Wiosennej w Kielczy, a nie na Opolskiej w Zawadzkiem?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 14:00

Zapytaj "inwestora prywatnego" nie będziesz musiał "zachodzić"..

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 12 Listopad, 2013 - 15:22

Nowy przystanek jest nieprzemyślany. Nie da rady tak stanąć autobusem, by zachować przepisową odległość od przejścia. Może pan Orgacki wie, ale jak tak bystry nie jestem. Nie konsultowano z mieszkańcami układu przystanku i nowych miejsc parkingowych. Zapewne burmistrz ma listę osób z poparciem "burmistrzu, niech pan tylko nie próbuje stawiać tej wiaty w poprzednim miejscu". Zapewne nikt też nie skonsultował projektu z fachowcami od organizacji ruchu drogowego, myślę, że przeważyło tu 40tys. zł.
Burmistrz twierdzi, że z przystanku korzysta zbyt mało mieszkańców, by im dogadzać, jednak dla tych samych mieszkańców warto mu wysupłać z gminnego budżetu dotacje na autobusy. To niekonsekwencja i brak logiki. Po raz kolejny burmistrz nie pyta zainteresowanych o zdanie, tylko forsuje swój pomysł.

Dyskusja na temat wiaty rozpoczyna się w momencie, gdy jest już po wszystkim, a powinno się o tym mówić przed przebudową. Rozpętać burzę mózgów i zapytać mieszkańców o ich zdanie.

Panie burmistrzu, głosowałem na pana, liczyłem, że nie będę traktowany jak internetowy krzykacz, liczyłem na pana otwartość w stosunku do mieszkańców i na nową jakość w zarządzaniu miastem. Przeliczyłem się. Pana niestety nie stać na to, by podjąć publiczną debatę. Robi pan po swojemu dbając o własne 4 litery, by przypadkiem żaden przepis naruszony nie był. Wychodzi gburowato, bufonowato i aż do bólu formalistycznie. Oprócz grupy klakierów nikt tego nie rozumie, a myślącym inaczej odbiera pan prawo decydowania i nawet wyrażania opinii, by wspomnieć tylko żałosne próby ograniczania forum Zawadzkiego.
Przebudowany przystanek jest tylko jednym z efektów takiego podejścia. Rozwiązanie to nie jest funkcjonalne, nikomu nic po dodatkowym miejscu do parkowania, na którym nie da się postawić auta, bo wjazd na nie blokuje przystanek na autobusy. Wymusza pan łamanie kodeksu drogowego przez kierowców autobusów, którzy nie mogą zatrzymywać się na przejściu dla pieszych ani w odległości mniejszej niż... (proszę zgadnąć ile metrów) i wciela to pan na dodatek w autokratyczny sposób, za nic mając ciemny lud, który do decydowania o swoim mieście się nie nadaje. Stosuje wybiórczą argumentację w zależności od tego, co chce pan uzasadnić.

P.S. A co tam kosztowało 40tys, też chciałbym się dowiedzieć. Panie Andrzeju, nie spodziewam się, by burmistrz mi na to pytanie odpowiedział (formalnie pytania nie ma, więc odpowiadać nie musi), ale liczę, na to, że pan zapyta o to w moim imieniu. Wszak to w końcu moje pieniądze burmistrz wydał na tę wiatę, nie pytając mnie o zdanie ani nawet nie przedstawiając pomysłu na nią. Prywata?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 16:08

Ja p.......e pół roku barierki ,szykuje się pół roku przystanek....."Miejsce zostanie oficjalnie oddane do użytku po wydaniu pozytywnej opinii dotyczącej organizacji ruchu drogowego". Czy zawsze tak musi być ,że się pisze nie czytając co jest napisane?

Portret użytkownika nie smok
Wysłane przez nie smok (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 16:13

jak widać niezbyt często ruszacie się z zapyziałego zadu...pia zawadzkiego. proponuje zatem wybrać się do większego miasta i zobaczyć jak duże są wiaty przestankowe i jak sporo osób może się w nich zmieścić jeśli zajdzie taka potrzeba. i gwarantuje Wam że z tych przystanków korzysta wiele więcej osób niż w Zawadzkiem. no ale do tego trzeba się ruszyć ze wsi...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 18:59

Panie Burmistrzu a co z obiecanym remontem ul.Andrzeja w Zawadzkiem narazie kupe obiecanek a głupiemu radość.Widocznie koledzy z Kielczy są ważniejsi.Będziemy pamiętać o tym przy wyborach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2013 - 19:59

Zastanawiam się jak bardzo Pan burmistrz Orgacki oderwany jest od rzeczywistości. Kiedy przeczytałem "Użytkowników komunikacji gminnej nie jest tak dużo..." to pusty śmiech mnie ogarnął. Panie burmistrzu Orgacki wie Pan w ogóle o którym przystanku Pan mówił?

Warto wiedzieć, że właśnie z tego przystanku i wiaty w Zawadzkiem korzysta wiele ludzi. Przy przystanku tym znajdują się dwa osiedla mieszkaniowe. Z tego przystanku korzysta spora liczba uczniów dojeżdżających do szkół, pracownicy Dylak, ludzie którzy przyjechali na targ. Mówienie, że "użytkowników komunikacji gminnej nie jest tak dużo" to mówienie nieprawdy.

Odpowiedz