fbpx Co lato powraca ten temat... | Strzelec Opolski

Co lato powraca ten temat...

Co lato powraca ten temat...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wraz z gorącymi dniami powróciły pytania dotyczące nieodżałowanego basenu leśnego - miejsca rekreacji, które kiedyś dawało wytchnienie mieszkańcom miasta. Od 8 lat basen jest nieużywany. W 2009 roku, ze względu na jego zły stan techniczny, obiekt zamknięto. Od tamtej pory nie znalazły się środki na remont ani inwestor, który chciałby odmienić to miejsce.

- Obecnie basen nie nadaje się do odtworzenia - jednoznacznie mówi burmistrz Mariusz Stachowski. - Obiekt nie spełnia współcześnie obowiązujących norm. Trzeba by rozebrać to co jest i budować basen zupełnie od nowa.

Z szacunków urzędu wynika, że taka budowa to koszt około 3-4 milionów złotych i nie byłoby za tę kwotę żadnych dodatkowych atrakcji, tylko tak jak do tej pory brodzik dla dzieci i niecka do pływania. W gminie brakuje na remonty dróg, szkół i przedszkoli, pilnej renowacji wymaga hala sportowa...

- Zważywszy na klimat, basen zewnętrzny wykorzystywany jest przez około 2 miesiące, wpływy z biletów nie wystarczyłby nawet na bieżące utrzymanie - prognozuje burmistrz.

Niezmienny pozostaje też fakt, że basen leży na terenach zalewowych. Żeby wybudować tam coś nowego, należałoby najpierw podnieść teren do wysokości boiska sportowego. Mariusz Stachowski nadal czyni starania, by znalazł się inwestor, który zagospodaruje to miejsce. Tajemniczo przyznaje, że rozmowy trwają.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Z Zawadzkiego w świat
Było słychać muzykę
Kielcza z pucharem
O co tu chodzi?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 10:48

Dlaczego ciekawe Pan burmistrz nie powie, że można było spróbować pozyskać pieniądze na remont basenu na powstańców z zewnętrznych środków w tym roku. Ale gmina nie była tym zainteresowana  (nie złożyła nawet wniosku).Widzę że jak zawsze dyplomatyczne byle do przodu. Za to będziemy mieć centrum przesiadki prawie za milion złotych. Może tam będą dzieci i młodzież spędzać czas. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 13:41

Po pierwsze : ten burmistrz  zamnął ten basen 8 lat temu , kiedy to nowy kierownik-dyr. MOSiR-u zaczał go tak remontować do sezonu, opukiwać tynk, że do dziś nie mozna go naprawić. Dziś mówi o 3-4 mln inwestycji basenu, a wtedy po tym nieszczęsnym pukaniu i późnieszym zwolnieniu tego dyr. mozna go b yło naprawić ( tak się wypowiadał ''władza") za 440 tys i dlaczego tego nie zrobił. Po drugie : jak to jest że taki basen się opłaca i jest otwarty co roku w Krupskim Młynie, Strzelacach Opolskicg, Chrząsowicach pod Opolem i wielu jeszcze innych miejscach. Po trzecie, idzie wywiercić studnię i czerpać wodę z ziemi, albo zmniejszyć ceny wody w zawadzkiem, która jest najdroższa w okolicy i po czwarte, dlaczego jak juz tu ktoś wczesniej pisał nie złozono stosownego wniosku w kwietnu na dofinansowanie małego basenu na Powstańców Sl. Można by wrócić do tych słów, gdyz zostały na tym forum, czy tez tej gaziecie napisane, że się nie opłaci (lub coś w tym senscie). Tak by tłumaczyc można by było jeszcze wiele. Szumu o to nie ma, bo pogoda temu sprzyja. czego z tego nie rozlicza nikt władzy, gdzie są dziś ci ''piewcy'' sprawiedliwości. Nwet ''swoj'' im usta zamknął na lokalnym forum (specjaliści od mostka).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 14:24

W sprawie basenu burmistrz ma rację,w innych sprawach można się z nim nie zgadzać ale basen leśny to abstrakcja.Wyłożenie takiej kasy na remont w takiej małej gminie to absurd drogi chodniki szkoła podstawowa w Zawadzkiem to ważniejsze tematy do realizacji,znając mieszkańców nawet gdyby remont basenu przeprowadzono to bał bym sie o frekwencję,basen na powstanców jest za darmo a ludzi jest na palcach policzyć i proszę nie pisać że jest mały i byle jaki, 30 lat temu jak pamiętam był taki sam nic sie nie zmieniło a ludzi  codziennie było 10 raz więcej,teraz ludziska jeżdżą na myślinę i grodziec bo takie mamy czasy,dzisiaj w każdej rodzinie często jest po 2 samochody więc 5 min i jest sie nad jeziorkiem.Wystarczy posłuchać młodych jak i gdzie wolą spędzać czas i napewno nie jest to basen w Zawdzkiem.Oczywiście że zaraz sie znajdą przeciwnicy mojej opinii ale faktów nie da sie zmienić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Lipiec, 2017 - 14:28

I jeszce raz panie burmistrzu,trzymać sie kursu remontować gminne drogi i chodniki bo wołaja o pomstę do nieba i poprawiac estetykę miasta i gminy bo wokół nas wyprzedzają i za chwilę bedzie trudno sąsiadów dogonić

Portret użytkownika ICE
Wysłane przez ICE (niezweryfikowany) w 23 Lipiec, 2017 - 17:02

Zastanów się nad tym co piszesz. 30lat temu był maly i byle jaki i mnie jako dzieciakowi to wystarczało. Teraz jak idę na basen i widze te kibelki, conajmniej 30letnie karuzelę, huśtwaki, zjeżdżalnię do basenu, wiecznie odpadające tynki w basenach to mnie trafia. Wszędzie, wszystko się zmienia, podnoszą standardy tylko u nas tak jak bylo 30 lat temu tak jest do teraz... Za młodego chodziłem na oba baseny, dla dorosłych był Leśny. Zdziwiony, że ludzie wybierają Grodziecz czy Myślinę - dobre. A mają jakąś inną opcję? Na Leśnym zawsze było sporo ludków. Wyłożenie kasy na remont Leśnego w tym momencie to faktycznie byłoby potężne obciążenie dla gminy. Ale szlag mnie trafia jak widzę wysepki i mostki na stawie po których przechadzają się "tłumy" autochtonów i turystów. Na które wydano pewno w cholerę kasy, a nie ma kasy na baseny. Dlaczego nie próbowano pozyskać środków z UE choćby na remont małego basenu? Nie broń burmistrza - ocenimy i rozliczymy go przy najbliższych wyborach

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Lipiec, 2017 - 14:26

Już myslałem, że coś się ruszyło z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz na tak liczne potrzeby Gminy. Temat uważam za godny uwagi. (SO). O  to Gmina-burmistrz w ubr złozyli wniosek-projekt o pozyskanie funduszy z tzw "schetynówki" na budowę dróg osiedla Powstańców Śląskich (tj. Bogusławskiego i całych tych okolic na sume ok. 1,6 mln zł. I super. I co się stało, a to że pieniądze w wyskości 50% inwestycji, czyli ok. 800 tyś zostało przyznane Gminie. szok. Co robi p. burmistrz- zwołuje nieoficjalnie radnych w osobach przewodniczącyh komisji i pyta co ma robic, bo nie ma pieniedzy na to, a to co ma (150 tyś tzw rezerwy) to za mało. I co mamy - klops, nie będzie tej inwestycji. Raz się udało coś pomysleć i zrobić i guzik z tego wyszło. Moim zdaniem wyszła nieudolność w działaniu, bo skoro planuje się pozyskanie pieniędzy, to muszę równiez zaplanować ''kasę'' własna jako wkład. Wychodzi na to, że planowano, żeby nie mówiono, że nic się nie robi, licząc na to, że się jej tradycyjnie nie uzyska pieniędzy. Popatrzcie jaki kawał dobrej roboty na dziesięciolecia można by było zrobić. Za to będziemy mieli Centrum Przesiadkowe (ponoć zmieniono dla niepoznaki nazwę) za 800-900 tyś zł. To jest nam akurat potrzebne. Temat godny uwagi i większej informacji, bo zamiata się go pod dywan

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2017 - 10:56

Dobrze że nie ma tych basenów. Co chwilę się słyszy ile ludzi tonie we wakacje. Ile przez to ludzi żyje. Skąd wiemy że i u nas nie byłoby jakiś utoniec. 

Odpowiedz