Ciekawostki z weekendu

PIŁKA NOŻNA

*Po trzech porażkach z rzędu zwycięstwo w „BS Leśnica IV Liga Opolska” odniósł zespół Piotrówki. W dodatku hat trikiem popisał się były król strzelców polskiej ekstraklasy, Takusure Chinyama.

*Z sześciu drużyn z naszego powiatu grających w lidze okręgowej zwycięstwo zdołał odnieść tylko zespół Piasta Strzelce Opolskie. Poza tym liderujący w pierwszej grupie „okręgówki” zespół Unii Kolonowskie podzielił się punktami z Hetmanem Byczyna. Pozostałe cztery zespoły przegrały swoje mecze, z czego aż trzy nie zdołały zdobyć nawet bramki. Przez to większość naszych drużyn plasuje się w dolnych rejonach tabeli.

*W meczu na szczycie klasy A w grupie piątej LZS Stary Ujazd przegrał z rezerwami drugoligowej Odry Opole. Prowadzenie dla Starego Ujazdu zdobył Tomasz Kiel, lecz w ostatnich 30 minutach meczu goście zdobyli dwa gole i wygrali.

*Grający w szóstej grupie klasy B piłkarze LZS GKS Izbicko Otmice wygrali trzeci mecz ligowy w tym sezonie. Mają więc na koncie komplet wygranych i ani jednej straconej bramki.

*LZS Razowa po serii 25 meczów bez porażki, o której pisaliśmy kilka tygodni temu, teraz niestety kontynuują serię meczów bez wygranej. Spotkanie z Górnikiem Januszkowice było trzecim z rzędu przegranym meczem. A w spotkaniu z Górnikiem nasz zespół prowadził już 3:1, a i tak przegrał.

*W siódmej grupie klasy B odbył się na szczycie mecz dwóch zespołów z kompletem punktów na koncie. W Błotnicy Strzeleckiej lepszy okazał się Plon, który prowadzenie objął już po trzech minutach gry. Sześć minut później był remis, ale jeszcze przed przerwą Plon prowadził 3:1 i prowadzenia nie oddał do końca.

*Odbył się zaległy mecz z pierwszej kolejki w klasie B pomiędzy rezerwami Piotrówki i Unii Kolonowskie. Unia II w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy zdobyła dwa gole, lecz po zmianie stron Piotrówka w ciągu 19. minut strzeliła cztery gole. Unia jednak nie dała za wygraną i zdobyła w 70. minucie kontaktowego gola. W ostatnich trzech minutach meczu strzeliła jeszcze dwie bramki i zapewniła sobie wygraną. Warto jednak zaznaczyć, że zespół z Kolonowskiego był wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, co jest zgodne z regulaminem, choć kibice Piotrówki twierdzili, że należy się im walkower za grę nieuprawnionego zawodnika. Zresztą nie tylko o to mieli pretensje, bo na internetowych forach dyskusyjnych zarzucali sędziemu słabą postawę a nawet stronniczość.