Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

PIŁKA NOŻNA

*W meczu klasy A zespół Groszmal Odra II Opole pokonał Victorię Żyrowa 5:3. Jednak prawdopodobnie spotkanie to zespół z Opola przegra walkowerem, gdyż w jego szeregach grał zawodnik, który w meczu pierwszego zespołu zagrał 11 minut, a w meczu rezerw grał więcej niż połowę spotkania. Ma on mniej niż 19 lat, więc mógł w drugim meczu grać tylko jedną połowę.

*Piłkarze czwartoligowej Piotrówki po raz pierwszy w obecnym sezonie nie zdołali ani razu pokonać bramkarza przeciwnika. Nawet Mateusz Cieluch z rzutu karnego nie strzelił gola. Skutecznie bronił Bartłomiej Sikora.

*W derbach rozegranych w lidze okręgowej mający komplet punktów Naprzód Ujazd Niezdrowice przegrał z niemającym ani punktu zespołem z Jemielnicy. Po raz kolejny okazało się, że derby rządzą się swoimi prawami.

*Grająca w lidze okręgowej Unia Kolonowskie wygrała trzeci mecz w rozgrywkach. Tym razem w końcówce meczu Unia zdobyła gola i wygrała 1:0 z LZS Mechnice. Dzięki tej wygranej Unia jest jedynym zespołem w pierwszej grupie, która ma na koncie komplet wygranych meczów i lideruje z przewagą dwóch punktów nad kolejnym zespołem.

*W derbach powiatu rozegranych w klasie A beniaminek rozgrywek, Błękitni Jaryszów, pokonał na wyjeździe drużynę z Kadłuba. To już druga wygrana Błękitnych w obecnym sezonie. Drugi z naszych beniaminków, LZS Raszowa, w drugich derbach powiatu okazał się lepszy od Stali Zawadzkie. Dla Raszowej był to drugi zwycięski mecz w klasie A. Jak poinformował nas sympatyk LZS Raszowa, pan Rajmund, był to 25. mecz z kolei, którego Raszowa nie przegrała. Brawo! Czekamy na kolejne mecze bez porażki.

*W klasie B jest już 14 drużyn, bo zgłoszona została do rozgrywek druga drużyna Unii Kolonowskie. Zaległe spotkanie z pierwszej kolejki z LZS II Piotrówka drużyna z Kolonowkiego rozegra we wrześniu. Na początek rywalizacji Unia II zdobyła jeden punkt.

*Juniorzy Piasta Strzelce Opolskie wygrali pierwsze swoje spotkanie w Opolskiej Lidze Juniorów. W wyjazdowym meczu juniorzy Piasta pokonali Stal Brzeg.

*Juniorzy Jedności Rozmierka przełożyli mecz pierwszej kolejki pierwszej ligi z KS Sławięcice na środę, 7 września, na godz. 17.00 w Sławięcicach.

*Na mecz do Kalinowa nie przyjechali zawodnicy drugiego zespołu z Piotrówki i to już drugi walkower w tej klasie w obecnym sezonie. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce Rzemiosło Dziewkowice nie zebrało wymaganej liczby graczy i Błękitni II Jaryszów wygrali mecz walkowerem.