fbpx Ciekawostki z murawy | Strzelec Opolski

Ciekawostki z murawy

Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

*W Krośnicy odbyły się derby powiatu w pierwszej grupie ligi okręgowej. Miejscowe Źródło zagrało w składzie: Marian Wiatrowski, Arkadiusz Borek, Piotr Cichoń, Eric Martin Tala, Denis Krajewski, Marek Lechowicz, Adam Jagusz, Wojciech Plucik, Oliwer Stawicki, Kewin Warzecha, Krzysztof Wąsowicz oraz Andreas Gordzielik, Szymon Kluk, Patryk Rolbiecki. Goście z Kolonowskiego zagrali w składzie: Mateusz Mesjasz, Mariusz Asztemborski, Dawid Dandyk, Dariusz Dombrowski, Adam Koj, Marcin Labus, Kamil Molendowski, Szymon Reimann, Michał Skwara, Roman Wacławczyk, Paweł Wróblewski oraz Bartosz Butler, Adrian Dandyk, Stefan Kruk, Jacek Mańczyk. Od początku meczu przeważali goście, czego efektem była bramka dla nich w 38 minucie. Strzelił ją Dariusz Dombrowski. Ale po zmianie stron miejscowi częściej atakowali i w 50 minucie Oliwer Stawicki wykorzystał błąd bramkarza Unii, doprowadzając do remisu. Ale goście nie dawali za wgraną i Marcin Labus oraz wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jacek Mańczyk zdołali strzelić bramki i zapewnić drużynie zwycięstwo. Było to drugie zwycięstwo ligowe Unii Kolonowskie w obecnym sezonie. Dla Źródła była to natomiast druga porażka.

*W drugiej grupie „okręgówki” drugie zwycięstwo zanotował zespół Naprzodu Ujazd Niezdrowice. Grając na boisku w Niezdrowicach wykazał swoją wyższość nad zespołem z Kietrza. Swój mecz zdołała jeszcze wygrać Jedność Rozmierka. Jedną z bramek dla Jedności zdobył grający trener Grzegorz Sapa, jedną - nowy nabytek klubu, Rafał Myczewski, a trzecią kapitan Jedności Rafał Rudol, który poprzedniego gola zdobył ponad siedem lat temu.

*W klasie B padł tylko jeden remis, ale akurat tam sędzia musiał pokazać w końcówce meczu dwie czerwone kartki. Kadłubiec występował bez kilku podstawowych zawodników, którzy w ubiegłym sezonie w meczu z Porębą otrzymali czerwone kartki i muszą pauzować. Mimo to Kadłubiec objął w tym meczu prowadzenie, lecz jeszcze przed przerwą miejscowi zdobyli dwa gole w ciągu minuty i wyszli na prowadzenie. W drugiej części gry znów Olszowa zdobyła dwa gole w ciągu jednej minuty, z tym że jeden z nich był golem samobójczym. W 82 minucie Kadłubiec wyrównał, a w 90. minucie meczu czerwone kartki otrzymali Artur Płachetka z Kadłubca oraz strzelec dwóch bramek dla gospodarzy, Mateusz Szczeciński.

*Bardzo dobrze zaczęły sezon beniaminki z naszego powiatu występujące w klasie A. Tęcza Szymiszów podzieliła się punktami w derbach z zespołem z Kadłuba. Błękitni Jaryszów, którzy po dwóch sezonach przerwy powrócili do klasy A, rozgromili LZS Kórnica Nowy Dwór, który w poprzednim sezonie był na szóstym miejscu w czwartej grupie klasy A. Natomiast LZS Raszowa mimo iż bez kilku podstawowych zawodników pokonała sąsiadów zza między czyli Victorię Żyrowa.

*Od falstartu zaczęli sezon w Opolskiej Lidze Juniorów zawodnicy Piasta Strzelce Opolskie. Gościli oni wicemistrza poprzedniego sezonu, czyli Odrę Opole i zostali rozgromieni aż 0:9.

WAR

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tabele ligowe
Rozmaitości skatowe
Pucharowe rozpoczęcie