Ciekawostki

Ciekawostki

PIŁKA NOŻNA

Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

*Czwartoligowy zespół LZS Piotrówka przegrał po raz ósmy w obecnym sezonie rozgrywek. Po raz trzeci natomiast stracił co najmniej pięć bramek w meczu.

*W spotkaniu na szczycie ligi okręgowej wicelider, czyli Unia Kolonowskie, po strzale Szymona Reimanna z rzutu karnego zremisował z LZS Starościn. Nasza drużyna minutę przed zdobyciem gola straciła bramkę.

*Po strzale Oliwera Stawickiego w 74. minucie meczu Źródło Krośnica objęło prowadzenie w spotkaniu wyjazdowym z Olimpią Lewin Brzeski. Niestety pięć minut później gospodarze wyrównali, a później strzelili jeszcze dwie bramki.

*W derbowym meczu w klasie B było sporo bramek oraz żółtych i czerwonych kartek. Już w szóstej minucie Dawid Bula strzelił gola dla Kadłubca, a dwanaście minut później czerwoną kartkę otrzymał Dawid Myszkowski. Chwilę wcześniej Kadłubiec zdobył drugiego gola po strzale Mariusza Niemca. W 24. minucie sędzia pokazał kolejne dwie czerwone kartki za szarpaninę na boisku. Murawę opuścili Roman Saczyna z Sokoła oraz Andrzej Spytek z Kadłubca. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie Krzysztof Szczodrok pokonał bramkarza gości. Po zmianie stron dwukrotnie Dawid Bula pokonał bramkarza miejscowych, ale w 69. minucie strzał Martina Jelito pozwolił zmniejszyć przewagę Kadłubca do jednej bramki (4:3). Pięć minut później Tomasz Luc strzelił samobójczego gola a w 74. minucie Adam Małek zdobył szóstą bramkę dla Kadłubca. Sokół strzelił jeszcze dwie bramki i ostatecznie przegrał 5:6, kończąc mecz w dziewięciu. Kadłubiec kończył spotkanie w dziesiątkę. Ciekawe, że spore grono zawodników występujące w tym spotkaniu jeszcze wiosną grało w juniorach LZS Kadłubiec, a obecnie występuje w dwóch drużynach i wzajemnie kopało się bez pardonu w tym meczu.

*W derbach gminy Strzelce Opolskie rozgrywanych w lidze okręgowej Rozmierka nie dała rady Piastowi Strzelce Opolskie, jedyną bramkę zdobywając po pół godzinie gry, gdy Piast prowadził już 3:0. W strzeleckim zespole po dwa gole zdobyli Korchut i Chojnowski.

*Naprzód Ujazd Niezdrowice w doliczonym czasie gry wywalczył punkt w wyjazdowym meczu w Źlinicach. Do bramki przeciwników trafił Marcin Malcherek.

*Odbyły się dwa mecze derbowe w klasie A. W obu lepszymi okazały się drużyny gości. W Kadłubie wygrał Stary Ujazd po golach Kowalczyka i Majnusza. W Zawadzkiem natomiast wygraną Błękitnym Jaryszów zapewnił Broncel. Warto zaznaczyć, że trzeci zespół z naszego powiatu, który grał na własnym boisku również nie zdołał strzelić gola. LZS Raszowa podejmowała lidera i przegrała tylko 0:1, w drugiej połowie będąc zespołem przeważającym.

*W meczu lidera z wiceliderem klasy B lepszy okazał się drugi zespół Unii Kolonowskie. Po golu Marcela Bartodzieja Kolonowskie objęło prowadzenie, lecz w drugiej części gry Grzegorz Pyka, Arkadiusz Kornafel i Dawid Skrzypczyk wyprowadzili Orła na prowadzenie w 6. minucie. Ale dwie minuty później Sebastian Dandyk zdobył gola dla Unii II, a po kolejnych trzech minutach zdobył wyrównującego gola. W końcówce meczu dwa trafienia Bartodzieja i Dandyka ustaliły wynik na wygraną rezerw Kolonowskiego 5:3.

*Od drugiej do ostatniej minuty strzelali bramki zawodnicy drugiego zespołu Piotrówki w wyjazdowym meczu z LZS Zimna Wódka. Ostatecznie mecz zakończył się strzeleniem dziesięciu bramek przez Piotrówkę i był to czwarty wynik dwucyfrowy tej jesieni.