fbpx Chuligański terror | Strzelec Opolski

Chuligański terror

Chuligański terror

Artykuły : 
Numer wydania: 

Około godziny 23:00 w wielkanocną niedzielę z Mateuszem Skibą, przedsiębiorcą z Kolonowskiego, skontaktowała się policja. Okazało się, że jeden z samochodów, który mężczyzna wykorzystywał do działalności gospodarczej, marki Suzuki Samurai, znaleziono płonący w lesie, nieopodal tak zwanej Czarnej Dziury w Fosowskiem. Auto było daleko od dróg publicznych, ogień dostrzegł jeden z mieszkańców ul. Sienkiewicza w Staniszczach Wielkich.

- Byłem zszokowany wiadomością przekazaną przez policję. W sobotę około godziny 18:00 opuściłem firmę, wszystkie samochody i maszyny stały na swoim miejscu - opowiada. - W niedzielę, gdy przyjechałem do firmy razem z policją, okazało się, że brakuje jeszcze jednego samochodu marki VW LT 40.

Przedsiębiorca w pierwszym momencie pomyślał, że to jacyś chuligani porwali samochody, aby pojeździć po lasach. Nocne poszukiwania drugiego wozu nie miały sensu. Skiba w poniedziałek wielkanocny od rana jeździł po okolicy. Po kilku godzinach znalazł drugie auto przy leśnej drodze pomiędzy Kolonowskiem a Myśliną. Volkswagen leżał przewrócony w rowie całkowicie zniszczony i zdewastowany.

Po zawiadomieniu policji, na miejsce przyjechał również pies tropiący.

- Po wstępnych oględzinach miejsca zdarzenia policja przystąpiła do swoich czynności służbowych - opowiada Skiba. - Tam wszystko wskazywało, że osoby, które ukradły samochody, działały w sposób przemyślany i celowy. Policja, po zabezpieczeniu dowodów i skończeniu pracy, poinformowała mnie, że ktoś się ze mną skontaktuje w najbliższym czasie, ale nie było z ich strony żadnego odzewu aż do minionej soboty, wtedy funkcjonariusze potwierdzili, że całe zajście było celowym działaniem.

Policjanci ustalili, że pożar samuraja wywołało najprawdopodobniej spięcie instalacji elektrycznej.

- Prowadzimy czynności wyjaśniające pod kątem krótkotrwałego użycia pojazdów i porzucenia ich w stanie uszkodzonym - informuje Paulina Porada, rzecznik strzeleckiej policji. - Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Przedsiębiorca wartość strat szacuje na ok. 22 000 zł.

- Mam nadzieję, że działanie policji przyczyni się do szybkiego zatrzymania sprawców - podsumowuje Mateusz Skiba. - To, co się stało, ewidentnie było celowym działaniem wymierzonym we mnie i w moją firmę.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Miliony na lepszą opiekę nad matką i dzieckiem
Wypadek motocyklisty
Racje rolników i łowczych... A zwierzyna korzysta
Był poszukiwany
Kwietniowy atak zimy
Czy samorządność jest zagrożona?
Wiedzą więcej
Bitwa pod Jemielnicą
Dom na 100 lat
Gorzki smak dzieciństwa
Laury Ziemi Strzeleckiej rozdane

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2017 - 21:21

Ciąg dalszy - Jak okrutnie, bezszelnie doją mieszkańców Gminy Jemielnica? - kolejne wielkie osiągnięcie wójta Gminy Jemielnicy Macina Wycislo - czy to nie jest patologia? 

W ostatnim wydaniu gazety pisze - na stronie Gminy Izbicko - Od 10 maja wchodzi w życie nowa taryfa za wodę. 1m3 wody kosztować będzie 2,95 brutto a abonament 2,70 zł brutto od jednego wodomierza.

To była Gmina Izbicko, a jak to wygląda w Gmiinie Jemielnica

1m3 wody kosztuje 3,35 zł plus VAT 8% co daje 3,61 zł brutto

opłata stala od wodomierza 6,42 zł plus VAT 8% co daje 6,93 zł brutto

Należy  dodać, że prezes i wice prezez wodociągów zarabiają każdy ok. 20 tysięcy na miesiąc. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panie Wócie Gminy Jemielnica Marcinie Wycisło to jest patologia!!! Robicie się kpiny z ludzi na tej gminie. Tak doić ludzi to jest bezszelne. 

Odpowiedz