fbpx Chodnik się kruszy... | Strzelec Opolski

Chodnik się kruszy...

Chodnik się kruszy...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Chodnik przy ulicy Mickiewicza w Suchodańcu został położony niedawno, rok temu. Inwestycja kosztowała prawie 200 tysięcy złotych. Już w trakcie budowy mieszkańcy narzekali między innymi na to, że jest za szeroki, a także, że nie łączy się z ciągiem pieszym wybudowanym przy drodze krajowej nr 94, przy przystanku PKS. Teraz okazało się, że część kostek brukowych się kruszy.

- Chodnik miał służyć lata, a już się sypie - denerwuje się jeden z naszych Czytelników.

Grzegorz Koprek, zastępca wójta uspokaja:

- Mamy trzyletnią gwarancję, w jej ramach ubytki już zostały naprawione przez wykonawcę, czyli firmę z Krapkowic - mówi. - Wiosną będziemy robić kolejny przegląd gwarancyjny chodnika. Jeśli się okaże, że są kolejne ubytki, to znów wezwiemy wykonawcę do naprawy.

Coraz częściej samorządy reklamują roboty wykonane w ramach zleconych inwestycji. Nic dziwnego, skoro zobligowane są przez ustawę o zamówieniach publicznych do wybierania w przetargach ofert z najniższą ceną. Przedsiębiorcy więc obniżają ją maksymalnie, by zdobyć zlecenie. Najtaniej niestety często oznacza: niesolidnie i z najgorszych materiałów.

Czy kostki brukowe w Suchodańcu są dobrej jakości?

- Wykonawca robót przedstawił nam certyfikaty zgodne z wszelkimi polskimi normami. Gmina nigdy nie zleca ekspertyz czy użyty w trakcie budowy materiał spełnia normy - podkreśla zastępca wójta.

bea

Odpowiedz