fbpx Chcesz się pościgać? | Strzelec Opolski

Chcesz się pościgać?

Chcesz się pościgać?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Strzelecko-Krapkowickie Towarzystwo Motoryzacyjne po raz drugi organizuje amatorski rajd samochodowy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia, nieopodal Księżego Lasu.

- II Amatorski Mini Rajd o Puchar Instal-Mnochy to powtórka rajdu, jaki miał miejsce w sierpniu zeszłego roku - informuje Roman Sosada, szef stowarzyszenia. - W imprezie może wystartować każdy, kto posiada własny samochód i prawo jazdy kategorii B. Załogi startowe są dwuosobowe: kierowca i pilot (wiek - minimum 17 lat). Oboje muszą obowiązkowo posiadać kaski ochronne.

Rajd w Księżym Lesie jest, po zeszłorocznej edycji, jednym z ulubionych wśród lokalnych miłośników sportów samochodowych, ze względu na malowniczo położony odcinek prowadzący szybkimi łukami przez las, dający namiastkę prawdziwego odcinka specjalnego dużego rajdu. Choć w zeszłym roku nie było żadnych strat, to organizator zamierza stosować w newralgicznych miejscach specjalne elastyczne bariery ochronne. Inne zmiany na lepsze, to dziewięć przejazdów na czas zamiast sześciu, skrócenie trasy rajdu z 40 do 10 kilometrów, a równocześnie wydłużenie trasy przejeżdżanej na czas z 5 do 7 kilometrów oraz ustawienie biura imprezy w łatwym do odnalezienia miejscu - niedaleko firmy Agrocentrum.

- Zwycięska załoga z roku 2012, Krzesimir Maciejec i Artur Niederliński z Kędzierzyna-Koźla, już zgłosili się do udziału w tegorocznej edycji. Każdego, kto chciałby sprawdzić, czy jest szybszy od nich, zachęcamy do zapisania się do udziału w rajdzie według prostych zasad podanych na stronie moto-sktm.pl - zachęca Roman Sosada.

Organizator podczas imprezy będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację pana Stanisława, pacjenta Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

POS

Komentarze

Odpowiedz