fbpx Chcą za dużo! | Strzelec Opolski

Chcą za dużo!

Chcą za dużo!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Jemielnica anulowała postępowanie przetargowe, które miało wyłonić wykonawcę prac budowlanych przy nowym przedszkolu w Jemielnicy. Na inwestycję w budżecie zaplanowano 6 400 000 zł, a najtańszy wykonawca zaoferował 7 966 710 zł. Najdroższa z ofert opiewa na 12 291 554 zł! W sumie złożono 12 ofert.

 

- Wykonawcy, przedstawiając oferty, pokazali nam, jaki jest realny koszt tej inwestycji - mówi wójt Marcin Wycisło. - Trzeba będzie w budżecie zaplanować kwotę wyższą niż pierwotnie zakładaliśmy - przyznaje.

 

Biorąc pod uwagę wycenę dokonaną przez wykonawców i poziom złożoności inwestycji, gmina planuje zorganizować dialog techniczny. Podmioty, które zgłosiły się do przetargu, a także inne firmy, zostaną zapytani o inne, tańsze rozwiązania możliwe do wykorzystania w przedszkolu. Oczywiście zmiany nie mogą powodować pogorszenia jakości efektu końcowego.

 

Do przetargu wpłynęło ok. 100 zapytań - to pokazuje, jak wiele możliwości zmian daje projekt.

 

- Dialog techniczny to procedura przedprzetargowa. Chcemy skorzystać z fachowej wiedzy wykonawców - wyjaśnia wójt. - Zapytamy doświadczonych praktyków o dostępne dla nas rozwiązania. Jeśli zostaną uznane za dobre, wprowadzimy je do projektu i wtedy ogłosimy ponownie przetarg.

 

Ogłoszenie o dialogu technicznym ma się pojawić na stronie gminy do końca sierpnia.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Richtig srogi fest
Pożegnajmy razem wakacje
Dogrywka
Projekt za projektem
Dwusetna dyszka

Komentarze

Portret użytkownika MMieszkanieCC
Wysłane przez MMieszkanieCC (niezweryfikowany) w 20 Sierpień, 2019 - 13:23

czyli jak zwykle d...pa!!!!

Przedszkola nie będzie ani żłobka, bo gmina jest za biedna.

Jak bedzie dalej zwlekać to ceny poszybują jeszcze wyżej - nie trzeba być fachowcem aby takie coś zauwarzyć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Sierpień, 2019 - 22:16

Nie jedzieny na Dożynki Gminne do Barutu!

Nie dawno odbyło się spotkanie koła emerytów w Gąsierowicach.Niestety na spotkanie przyjechał nie kto inny jak Roman Kolek, który zrobił kampanię wyborczą. Noż kur... czy Ty Kolek jesteś bez kultury czy taki bezszczelny? I co na dożynkach mamy słuchać kampani wyborczej Kolka? Barucianie jesteście za malutcy aby wyłaczyć w tym czasie mikrofon, nie macie najmniejszej odwagi haha. 

Kolek patrzy kampani wyborczej imprezuje a w tym czasie

- kolejki do lekarzy kilka lat

- telewizor płatny w szpitalu, gdzie kur... w więzieniu mają za darmo

- parkingi płatne przy szpitalach w Opolu

Ludzie ile wy jeszcze razy się dacie zamydlić oczy???

Po drugie drmocha dla elity. Nie dość że przez cały Boży rok żrą za nasze to jeszcze w dożynki mają full wypas. A przecież wszyscy płacą podatki. Tak dłużej być nie może.

Dlatego nie jedziemy bo nie mamy zamiaru oglądać ani Kolka, ani darmochy dla elity. 

Szanowni organizatorzy dożynek w Barucie za to wszystko musicie podziękować Marcinkowi bo wiecie jak jest jak mu orkiestra zagra tak on tańcuje, a ze orkiestra jest beznadziejna to i taniec beznadziejny.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Sierpień, 2019 - 09:42

A czy Kolek rządzi ministerstwie zdrowia? Rządzi PiS! Więc nie wylewaj swoich żali tutaj na forum, tylko jedź do Warszawy i zobacz, czy cię ktoś wysłucha.

Portret użytkownika aaas
Wysłane przez aaas (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2019 - 13:57

Nie ma się co dziwić, że przetargi nie mają efektów, skoro samo obwieszczenie o jego ogłoszeniu zawierało tyle nieścisłości i usterek, że co poważniejsza firma nawet nie przystępowała. Z amatorami nikt nie chce współpracować. A UG niestety nie potrafi przeprowadzić normalnego przetargu.

W kwestii samego przedszkola dodam, że była inicjatywa otwarcia prywatnego żłobka, jednak na Wójt nie raczy z żaden sposób wspomóc przedsięwzięcia. No coż lepiej pstrykać "foty na fejsa" i chwalić się tym co to ja w przyszłości zrobię..

Pytanie tylko brzmi kiedy??? z tego co pamiętam to już podczas wyboirów na pierwszą kadencję obiecywał przedszkole. Szkoda że został wybrany wyłącznie z braku jakiejkolwiek alternatywy

Odpowiedz