fbpx Celebryci z Piotrówki | Strzelec Opolski

Celebryci z Piotrówki

Celebryci z Piotrówki

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od kilku już lat piłkarski klub LZS Piotrówka jest kojarzony nie tylko z tym, że dobrze gra w piłkę, lecz także z tym, że w jego barwach występują obcokrajowcy.

Prezesem klubu z Piotrówki jest Ireneusz Strychacz, wielki miłośnik piłki nożnej i lokalny patriota. Prezes dba o klub i o zawodników jakby byli jego rodziną. W zespole ważna jest nie tylko forma fizyczna, lecz także atmosfera poza boiskiem.

O zespole z Piotrówki jest coraz głośniej - zainteresowały się nim ogólnopolskie stacje telewizyjne. Głównie dlatego, że w małej wiosce grają zagraniczni piłkarze.

- Zaczęło się wszystko cztery lata temu, gdy graliśmy w czwartej lidze. To wtedy pojawił się pierwszy zawodnik z Afryki i zrobiło się u nas „kolorowo” - mówi z uśmiechem prezes Ireneusz Strychacz. - Na początku byli to głównie piłkarze z Afryki, ale teraz mamy w składzie również zawodników z Brazylii i zza naszej wschodniej granicy.

W trakcie jednego z pierwszych meczów ligowych tej wiosny (ze Swornicą Czarnowąsy) ekipa telewizji publicznej robiła reportaż o wielonarodowej ekipie z Piotrówki. Program wyemitowany w paśmie TVP Info był mocno komentowany nie tylko na terenie naszego powiatu, lecz także na piłkarskich forach internetowych. Jednak to był dopiero początek. Szykowało się kolejne zaproszenie do ogólnopolskich mediów. TVP2 zaprosiła piłkarzy do „Pytania na śniadanie” - programu na żywo, emitowanego codziennie w paśmie przedpołudniowym. Prezentowano w nim również oryginalny Puchar Świata FIFA, który będzie można zdobyć na mistrzostwach w Brazylii. Tej prezentacji towarzyszyli piłkarze LZS Piotrówka wraz z prezesem Ireneuszem Strychaczem. Piotróweccy piłkarze z Brazylii mieli okazję opowiedzieć w programie o swoim kraju, ale również o przeżyciach związanych z pobytem w Polsce.

Oczywiście występy w reportażach czy programach na żywo to nie główne zajęcie zawodników z Piotrówki, ale na pewno bardzo się przyczyniają do promocji naszego regionu. Pokazują bowiem całej Polsce, że jak się chce, to można nawet w małej miejscowości stworzyć wszystko, nawet klub piłkarski ze sporą liczą obcokrajowców.

WAR

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Kwiecień, 2014 - 15:25

Celebryta - osoba popularna, często pojawiająca się w środkach masowego przekazu (osoba znana z tego, że jest znana).

Jak to się ma do Piotrówki?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Kwiecień, 2014 - 22:29

i dalej narzekajmy na reprezentacje, jak w "entej" lidze sami obcokrajowcy. Gratuluje humoru autorowi. Dno dno i jeszcze raz dno. "Lokalny patriota", który liczy na drogą sprzedaż. Zajmijcie się prawdziwymi lokalnymi patriotami, a nie biznesmenami czychającymi na profity, kosztem dobra lokalnej społeczności i Polski. Bo każdy obcokrajowiec w niskich ligach blokuje miejsce potencjalnemu Lewandowskiemu.
Gratuluje świetnego tekstu.

Odpowiedz