fbpx Bili się pod monopolowym | Strzelec Opolski

Bili się pod monopolowym

Bili się pod monopolowym

Artykuły : 
Numer wydania: 

Środa, słoneczne popołudnie, centrum Strzelec. Rodziny spacerują po mieście, szukają ochłody w cieniu, zabierają swoje pociechy na lody. Pić również się chce, wszystkim. Jedni wybierają wodę czy lemoniadę, a drudzy wolą coś z procentami. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Strzelec, który właśnie w środę, 12 czerwca, około godziny 17.00 przechodził obok sklepu monopolowego przy ul. Marka Prawego, obok kiosku Ruchu.

 

- Towarzystwo, które się tam zebrało, miało dobre humory. Nie wiem, co pili, ale przypuszczam, że był to alkohol, bo byli głośno. Doszło do szarpaniny. Dowodem tego są ślady krwi, które zobaczyłem później na kostce. Bałem się podejść ich rozdzielić z obawy o własne bezpieczeństwo - opowiada.

 

Z relacji strzelczan wiemy, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Niedawno pisaliśmy o tym, że gmina Strzelce dała od siebie 10 000 złotych na dodatkowe patrole policji. Mieszkańcy i nasza redakcja apelują, by policja częściej patrolowała okolice sklepów, gdzie dostępny jest alkohol. Można tam spotkać wielu „pijaczków”, którzy stwarzają realne zagrożenie dla osób spokojnie chodzących po mieście.

 

JG

 

 

Czy sprzedawca może sprzedać alkohol nietrzeźwemu? 
Organizm każdego człowieka inaczej reaguje na alkohol i nie ma ogólnego wzorca zachowań. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, sprzedawca nie może sprzedać alkoholu osobie, której zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwa, ale sprzedawca nie ma obowiązku stać z alkomatem i sprawdzać każdego klienta. Musi „na oko” ocenić, czy klient jest trzeźwy czy nie. 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2019 - 12:31

A mozecie sobie apelowac. W gminie jest juz ponad 140 punktow sprzedazy alkoholu. Wszystkie wnioski o takie pozwolenia sa akceptowane i zalatwiane pozytywnie . I , o zgrozo, maja pozytywna opinie Komisji ds Przeciwdzialania Alkoholizmowi. Komisji ktora z racji pelnienia swojej roli powinna obligatoryjnie byc na nie. Rada Miasta nic nie robi w kwesti ograniczenia tych punktow sprzedazy a takze nie ogranicza czasu kiedy mozna gorzala handlowac. Tylko na Osiedlu Piastow Slaskich jest jest 7 punktow sprzedazy alkoholu. Jeden otwarty do godziny 2 w nocy. Pijanstwo pod sklepem i nocne wycie non stop. Patrole policji? Zaden mieszkaniec ich nie widzial a jesli juz ktos zadzwoni to reakcja jest jak u leniwcow. Wydawac bez ograniczenia i kontroli pozwolenia na sprzedaz alkoholu po to by pozniej jeszcze wydawac 10 tys zl na dodatkowe patrole. To wszystko chore. A ponoc bezpieczenstwo mieszkancow jest najwazniejsze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2019 - 23:48

  A możeby  tak  zamiast   remontować    nikomu do niczego  niepotrzebne  żabki  ziejące wodą   przed  ratuszem   przeznaczyć   środki na  PROFESJONALNY  MONITORING . W ostatnim  czas okresie w   Strzelcach   włamano się do kilku lokali handlowych  , zdewastowano samochody  a nocne bójki przed żabkami  i w parku   to  codzienność .  Władze inwestują w   białą koszulę  zakładaną na   śmierdzący  tors . Taka Gmina .

Odpowiedz