Będzie remont czy nie?

Będzie remont czy nie?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Droga wojewódzka 901 w gminie Zawadzkie łączy nasz powiat z województwem śląskim. Jej remont jest planowany od dłuższego czasu, ale ciągle nie było na niego pieniędzy. Tymczasem władze marszałkowskie z Katowic już dawno wyremontowały swoją część drogi. Kontrast po przekroczeniu granicy województw jest ogromny. W tym roku w budżecie województwa opolskiego znalazły się środki na remont pierwszego odcinka drogi, od granicy regionów do przejazdu kolejowego. Połowa roku za nami, a budowlańców nie widać. Mieszkańcy Kielczy obawiają się, czy rzeczywiście inwestycja zostanie zrealizowana.

Ich wątpliwości rozwiewa Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Nie ma powodu do niepokoju: przetarg został rozstrzygnięty i wyłoniliśmy wykonawcę - informuje. - Jednak aby formalnościom stało się zadość, decyzja musi zostać zatwierdzona przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Spodziewamy się odpowiedzi lada dzień.

Dopiero po otrzymaniu tej aprobaty ZDW podpisze umowę z wykonawcą i przekaże plac budowy. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa remont i jakie wynikną z tego tytułu utrudnienia dla mieszkańców.

- Nie mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące harmonogramu prowadzonych prac, ponieważ takowy przedstawia wykonawca do akceptacji po podpisaniu umowy - podaje rzecznik. - Musi tam zaznaczyć ewentualne zamknięcia lub objazdy. Myślę, że za tydzień lub dwa będziemy wiedzieć więcej.

MM

Komentarze

Portret użytkownika Hake
Wysłane przez Hake (niezweryfikowany) w 19 Lipiec, 2017 - 11:37

Polok potrafi.

Nasrac do dziury jak trafi.

Odpowiedz