fbpx Będzie nowe przedszkole? | Strzelec Opolski

Będzie nowe przedszkole?

Będzie nowe przedszkole?

Artykuły : 
Numer wydania: 

O kiepskich warunkach lokalowych w przedszkolu w Jemielnicy wiadomo od dawna. Dla niektórych dzieci brakuje miejsc, dlatego muszą ich szukać w innych placówkach, w ościennych miejscowościach.

Ostatnio radni dużo dyskutowali o pomyśle wybudowania nowego przedszkola. Nie wiadomo na razie, czy budynek miałby zostać zaprojektowany specjalnie na potrzeby Jemielnicy czy też gmina miałaby kupić gotowy projekt. Nie są też znane koszty ewentualnej inwestycji.

To dlatego gmina w najbliższym czasie zleci wykonanie koncepcji nowego przedszkola. Do końca roku powinny być ustalone orientacyjne koszty zadania oraz wykonana wizualizacja obiektu i otaczającego go placu zabaw.

- Radni są przychylni pomysłowi wybudowania nowego przedszkola - potwierdza Norbert Jaskóła, wiceprzewodniczący rady i członek komisji oświaty. - Kwestią dyskusyjną na razie pozostaje, jak miałoby ono wyglądać. Zasugerowaliśmy, by było modułowe, tzn. by istniała możliwość rozbudowania go w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie wykluczamy, że w Jemielnicy przybędzie dzieci. Wiele osób wybiera naszą miejscowość na miejsce zamieszkania. Dalsze decyzje związane z przedszkolem zapadną, gdy będzie gotowa koncepcja - dodaje radny.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zdecydowali o podziale środków
Zmiany w PIT
Po kontroli...
Koryto nie całkiem czyste

Komentarze

Portret użytkownika MIESZKANIECCCCCCCCCCC
Wysłane przez MIESZKANIECCCCC... (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 15:16

Brawo!!! jestem pozytywnie zaskoczony.

Nowe przedszkole to strzał w dziesiątke - jest potrzebne i to szybko, bo to stare przedszkole to .....to chyba każdy rodzic wie jak wygląda i jakie tam panują warunki. Czas tam się zaczymał w latach 80-tych.....  niestety.

 

Tak więc proszę Wójta oraz radnych o szybkie zaangażowanie w nowy projek " BUDOWA NOWEGO PRZEDSZKOLA"

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 22:52

Niestety, drogi optymisto życie jak zawsze zweryfikuje plany radnych. Narazie mamy do czynienienia z typowymi działaniami władz Jemielnicy, czyli: nie wiemy czego chcemy, nie wiemy ile to będzie kosztowało ale jest temat i przecież coś robimy. A wybory już za 2 lata. Będzie czym się pochwalić, że przecież zostały podjęte działania w tym celu ale niestety nie było środków.  Nie jest tajemnicą, że plany lokalizacji przedszkola w tym miejscu sięgają już kilkunastu lat wstecz. Na szczęście Wójt Jelito miał kalkulator i policzył, że inwestycja warta kilka milionów złotych jest nie do udźwignięcia dla tak skromnego i zadłużonego budżetu jaki ma gmina Jemielnica. Do tego lokalizacja też nie jest najlepsza. Szkoda bo nowe przedszkole rzeczywiście jest potrzebne w gminie. Szkoda też, że Pani Redaktor nigdy nie docieka i nie drąży dalej tematu. Pytać zawsze można, tym bardziej, że jest o co bo chodzi tutaj o stabilność finansową Naszej gminy. Np. z jakiego programu unijnego bądź krajowego miałaby zostać sfinansowana inwestycja?, jaki będzie wkład własny gminy Jemielnica, ile będzie wynosiła rata kolejnego kredytu..? itd, itd.

Odpowiedz