fbpx Bank w urzędzie | Strzelec Opolski

Bank w urzędzie

Bank w urzędzie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem planuje remont swojej głównej siedziby. Na czas prac część działalności banku prowadzona będzie w przyziemiu zawadzkiego magistratu.

Jak udało nam się ustalić, budynek banku na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Krótkiej zostanie rozbudowany. Władze banku zwróciły się do gminy o wynajęcie na czas remontu nieużywanych biur w przyziemiu urzędu przy ul. Dębowej.

Aby bank mógł działać w urzędzie, biura w przyziemu muszą zostać wyremontowane. Prace już trwają. Renowacja ma kosztować blisko 70 tysięcy złotych. Wymienione zostaną podłogi, tynki, system wentylacyjny, wyremontowana toaleta. Prace obejmą też gminną serwerownię i biuro gminnego informatyka.

- Pomieszczenia te wymagały remontu: były zniszczone przez powodzie, tamtejsza toaleta znacznie odbiegała od obowiązujących standardów - przyznaje burmistrz Mariusz Stachowski. - Za wynajem pomieszczeń na okres kilkunastu miesięcy do kasy urzędu wpłyną konkretne pieniądze. Nie chciałbym mówić o kwotach, ale zapewniam, że gmina na tym nie straci, a zmodernizowane biura nam zostaną - dodaje Stachowski.

Bank Spółdzielczy przeniesie do urzędu część swojej działalności, klienci będą informowani o zmianach na bieżąco.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Na koniu od krzyża do krzyża
Mieszkańcy chcą drogi na Koronczoku
Duże dziury znikną latem

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Kwiecień, 2017 - 11:44

No nie dziwi mnie to, gdyz gmina jest jednym z głównych klientów banku. Sądząc po budzecie, to gdzies ok. 27 mln zł obrotu. Pytanie co zamierza zrobic, czy przeznaczyc zarobione z wynajmu środki burmistrz- Centrum Turystyczne- Ligonia- mostek- basen-cmentarz- tudziez inne pomysły. Warto by wiedzieć o jakie pieniądze chodzi, gdyz bedzie prowadzona działalność na mieniu publicznym i środki powinne trafić do budżetu gminy, tez publicznej instytucji, więc nie rozumiem jaka ma być z tego tajemnica.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 19:14

Kiedys w strzelcu mozna bylo przeczytac ze Bielski zalozyl zwiazki zawodowe. Czemu teraz nie napisza ze je rozwiazal ? To jest temat ktory nadaje sie do gazety.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 19:53

Bo ludzi nie interesują wieczne rozgrywki w Zawkomie najlepiej tą firmę rozwiązać a jej obowiązki powinny przejąć firmy prywatne napewno będzie szybciej sprawniej i taniej tylko z korzyścią dla mieszkańców

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2017 - 14:25

Mamy majówkę,mamy HalęSportową,mam Kionoteatr, mamy pracowników pracujacych na tych obiektach, mających krzewić kulturę i turystykę i sport i co więc  nam mieszkańcom się proponuje na ten okres czasu?

Odpowiedz