Amfiteatr znów pięknieje

Amfiteatr znów pięknieje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak długo będzie ładniej w amfiteatrze w Jemielnicy po remoncie, który właśnie trwa? - zastanawiają się mieszkańcy. Prace prowadzi sołectwo z funduszu sołeckiego. Wykonywane są we własnym zakresie przez społeczników.

- Amfiteatr jest notorycznie niszczony. Do tego stopnia, że kończymy prace remontowe o 20.00 jednego dnia, a drugiego, o 8.00 rano, już są skopane i poniszczone ławki - przyznaje Adelajda Wiechoczek, sołtyska Jemielnicy. - Jednak nie zrażamy się tym, robimy swoje. Chcemy, by amfiteatr ładnie wyglądał na powitanie lata. Festyn z tej okazji planujemy na niedzielę, 25 czerwca - zapowiada.

Mieszkańcy wyrównują pokruszone betonowe siedziska.

- Chcemy je później pomalować i zamontować deski do siedzenia, które będzie można zdejmować i chować - mówi sołtyska.

Pracami kieruje Zygfryd Urbańczyk - społecznik i działacz LZS-u.

- Zawsze można na niego liczyć, tak jak na innych mieszkańców, którzy po godzinach pracy zawodowej zjawiają się wieczorami w amfiteatrze - mówi Adelajda Wiechoczek. - Dziękuję im za zaangażowanie. Zapraszam też inne osoby do pomocy w pracach - dodaje.

Apelujemy do mieszkańców Jemielnicy, by baczniej przyglądali się rejonowi amfiteatru. Jeśli zauważycie wandali, dzwońcie po policję!

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Na festynie w Gąsiorowicach
Zabawa przy kościele
Dyskusje z pisarką
O zdrowiu i nie tylko
Rada sołecka dla dzieci
Turniej ministrantów

Komentarze

Portret użytkownika Herr Sołtys
Wysłane przez Herr Sołtys (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 07:15

Cieszę się, że znaleźli się aktywiści, którzy pomagają porządkować amfiteatr. Czysty amfiteatr jest lepszy od obecnego. JEDNAKŻE najlepsze by było rozebranie tej betonowej POCZWARY.

Amfiteatr jest architektonicznie brzydki. Betonowe budki i pokarczne ławeczki straszą  niczym CZARNOBYL. Jeżeli musimy zrobić powitanie lata, zamawiamy namiot i po imprezie składamy. To jest optymalne rozwiązanie. W nie trzeba szpecić naszych pięknych lasów betonowymi wypierdkami.

Odpowiedz